Жонглирането с фактите

Красмира Лука прави достояние един документ, който показва двуличност на хората, които определят по някакъв начин, от позицията, която заемат, бъдещето на културното ни наследство. Ето какво пише тя:

“Жонглирането с факти и използването им “където ни изнася” е хубаво нещо, но понякога нещата се обръщат.
Представям ви мнението на доц. д-р. Бони Петрунова (бивш заместник директор на НАИМ, бивш заместник министър на културата, сега директор на НИМ) в опита ѝ да защити нескопосаните реставрации в България:
1. Като археолог заявявам, съвсем отговорно, че голяма част от нашето наследство от Античността и Средновековието като сгради (крепости, антични храмове и стадиони, замъци, църкви и манастири) едва се подава над земята. Археолозите са щастливи, когато намерят запазена стена над един метър. “Автентиката” при 99% от паметниците се състои от основите на сградите (два-три реда камъни) или дори отпечатъка им в земята …
АМИ ТОГАВА КАКЪВ Е ПРОБЛЕМЪТ СЪС СКАПТОПАРА?
2. Искам да призова всички кметове, на чиято територия има възстановени паметници, за мнение как това се е отразило на туризма, икономиката и развитието на селищата и регионите, които управляват?
АМИ ТОГАВА КАКЪВ Е ПРОБЛЕМЪТ С БЛАГОЕВГРАД?”

Ето и линк към документа: Бони Петрунова